Portfellow - Investeerimisportfelli jälgimise tarkvara

Lihtsalt kasutatav portfelli jälgimise tarkvara, mis annab ülevaate teie investeeringutest ja aitab teil aru saada oma tulemuslikkusest. Kõik, mida vajate teadlikumate otsuste tegemiseks.

Portfelli süsteemne jälgimine ning haldamine on mind investeerimisteekonnal meeletult toetanud. Olen aga kuulnud ka palju vastuargumente, et miks mitte ikkagi sellega tegeleda – kas parem ei oleks panna see aeg kuhugi mujale, näiteks elu nautimisele või sissetulekute tõstmisele? Ma ei vaidle vastu – vastus sõltub sellest, mis on sinu eesmärgid.

Minule näiteks pakub portfellihaldus huvi. See on justkui minu intellektuaalne hobi, mille positiivseks pooleks on see, et see toob ka raha sisse. Enamasti viivad hobid ikka raha taskust välja.

Kuid teiseks tooksin välja selle, et portfellihaldusel on selge positiivne mõju rahalistele tulemustele, kui portfell on juba suurem. Meelevaldselt ütleks, et juba alates 250 000 eurosest portfellist on teadlikul portfellihaldusel juba selged mõõdetavad eelised. Rääkimata kehva riskihalduse tõttu raha kaotamisest, siis juba 1% tootlusmäära tõstmine annab aastas 2 500 eurot lisa tulu. Olulist rolli hakkab portfellihaldus mängima aga seitsmekohalise portfelli puhul. Võib argumenteerida, et selliste summade juures võib portfellihaldusel olla kõrgem tunnitasu, kui suudaks palgatööl teenida.

Kuskilt peab alustama. Minu filosoofia on aga see, et alustada tasub juba varem. Investeerimisel on õppimine pikk protsess ja seda ei saa omandada hetkega. Kogemus kasvab aja ja tehingutega. Sellepärast alustasin ma ise portfellihaldusega kohe esimestest investeeringutest alates. Nii olen oma teadmisi portfellihaldusest kasvatanud ja lihvinud juba 2014. aastast alates. Ma ise usun, et see on ka üheks põhjuseks, miks olen suutnud dekaadi jooksul võrdlusindeksit keskmiselt aastas üle seitsme protsendi ületada. Kas ma olen võtnud ka kõrgemat riski – tõenäoliselt. Kas see risk on olnud hallatud? Pigem küll – tänu teadlikule portfellihaldusele.

Kui midagi teha, siis hästi. Kui investeerida, siis teadlikult. Ma usun, et portfellihaldus on teadliku investori üks parimaid tööriistu.

Portfellow kuvab koondülevaadet kogu portfellist varaklasside lõikes ning samuti portfelli vaadet iga individuaalse investeeringu lõikes. Sealt leiad info:

  • Portfelli netoväärtus ja brutoväärtus
  • Portfelli kapitali kasv
  • Kulud ja muutused valuutakursside muutusest
  • Rahavoog
  • Tootlusarvutus (CAGR)
  • Varaklasside osakaalud
Portfellow