Investeerimisteekond

Teadlikult ja aktiivselt hakkasin investeerimisega tegelema 2014. aasta algusest, mil tegin esimesed tehingud Balti börsil ning ühisrahastuses. Stardikapitaliks oli mul kogunenud 3000€, mille sain enda auto müügist. Kuna elasin sel ajal Portugalis, siis autot tarvis ei olnud ning see raha saigi investeeringutesse suunatud.

Põhjuseid, miks investeerimisega alustada, oli mitmeid: i) Soovisin luua endale rohkem sissetulekuallikaid, kui ainult palgatöö; ii) Soovisin olla rahast sõltumatu, et raha ei seaks piire minu igapäevaotsuste tegemisel; iii) Taipasin, et investeerimisega ja passiivse tuluga on võimalik vabastada aeg, elamaks enda soovitud elu.

Alates päris algusest olen pidanud igakuiselt eelarvet, seadnud endale finantsilisi eesmärke ning pannud kirja kõik investeeringud. Järjepidev, distsiplineeritud ning põhjalik numbrit järgimine on andnud mulle rohkelt võimalusi enda tegemiste analüüsimiseks ning nendest õppimiseks. Terviklik ülevaade on olnud abiks teadlike investeerimisotsuste tegemisel.

Tänaseks olen ära katsetanud pea kõik erinevad varaklassid. Nii olen leidnud just need investeerimissuunad, mis minu iseloomu, oskustega ja riskitaluvusega kokku sobivad. Leian, et keskmisest kõrgema tootluse teenimiseks on tarvis omada eelist teiste investorite ees. Eelis saab enamasti tekkida tänu pikaldasele kogemusele, kvaliteetsele infole või odava kapitali ligipääsule. Täna tunnen ennast kõige kindlamalt kinnisvaras, fikseeritud tulumääraga instrumentides ning iduettevõtetes.

Siin on minu investeerimisportfelli ülevaade

Miks ma enda numbreid avalikult jagan?

Investeerimisteekonna alguses olles olid mulle suuremad õpetajad raamatud, blogid ning teiste investorite kogemuslood. Täna Investeerimisklubile, mida aktiivselt korraldasime, saime kohtuda paljude investorite ja ettevõtjatega. Vesteldes mitmekümne oma ala asjatundajaga hakkas tekkima parem arusaam investeerimismaailmast.

Loodan, et minu kogemused on kasulikud ka teistele. Olen ka ise pidevalt juurde õppimas. Enda mõtteid avalikult jagades saan loodetavasti nii teistele investoritele väärtust luua kui ka ise uusi teadmisi ja kogemusi.

InstagramLinkedin